תעודות SSL (ראשי תיבות של Secure Sockets Layer ) הן למעשה פרוטוקול אבטחה לרשת אשר מאפשר לך לאבטח את המידע הרגיש אשר מועבר על ידי גולשי האתר, החנות או הפורטל האינטרנטי שלך מניסיונות הונאה או גניבת זהות.

בפועל, תעודת SSL היא למעשה מפתח הצפנה אשר מקדד את המידע המועבר משרתי האתר לדפדפן הגולשים בו. כמו כן, תעודת SSL משמשת לאימות בעל האתר ולביטוח הגולשים. במידה ואתה מחפש לקנות תעודת SSL לחנות וירטואלית, אתר תדמיתי או פורטל בעל אלפי עמודים ודומיינים, באמצעות רשימת החברות הבאה תוכל לבחור את תעודת ה – SSL הטובה ביותר לצרכים שלך!

החברות שמופיעות בהמשך דורגו על ידי צוות האתר בהתאם לסוגי התעודות, מחירי תעודות ה – SSL אשר מוצעות לך, תהליך אימות תעודת ה- SSL, הכיסוי הביטוחי וסוגי המותגים בתחום זה.

חברות מומלצות לרכישת תעודת SSL לאתרי אינטרנט – מחירים, מותגים ואימות SSL

namecheap

תעודות SSL של כל המותגים הגדולים Comodo, GeoTrust, Thawte או Symantec • התקנת SSL מלאה • תעודות עם אימות דומיין (DV), אימות ארגון (EV) ואימות מורחב (EV)  • תעודות לדומיין בודד, Wildcard או מספר דומיינים • מחירים סיטונאיים אשר זולים יותר מהמותגים עצמם!

5 כוכבים

החל מ-$9 לשנה

godaddy

תעודות SSL של המותג Godaddy  • התקנת SSL מלאה • תעודות עם אימות דומיין (DV), אימות ארגון (EV) ואימות מורחב (EV) של המותג Godaddy בלבד • תעודות לדומיין בודד, Wildcard או מספר דומיינים

4 כוכבים

 החל מ-₪264 לשנה

כיצד לבחור תעודת SSL שמתאימה לך?

תעודות SSL לאתרים וחנויות וירטואליותכיום, ישנן עשרות תעודות SSL ממגוון רחב של מותגים כמו Comodo, GeoTrust, Thawte או Symantec. כמעט כל תעודות ה – SSL מציעות לך חותם אבטחה שניתן לשלב בעמודי האתר, פרוטוקול HTTPS והצפנת המידע בתקן SSL של 128bit עד 256bit. ההבדל המשמעותי בין כל תעודות ה – SSL המוצעות לך הוא בגובה הכיסוי הביטוחי ובשיטת האימות שספק תעודת ה – SSL מבצע מולך.

השיטות הקיימות היום לאימות תעודות SSL הן:

  • אימות הדומיין בלבד – Domain Validation או בקצרה DV, הוא תהליך אימות מהיר, קל ופשוט במיוחד אשר לא דורש ממך לשלוח מסמכים שונים או להיכנס לבירוקרטיה כלשהי. שיטת אימות זו מתאימה לאתרי תדמית קטנים/בינוניים, בלוגרים ואפליקציות שונות. תהליך האימות מתבצע על ידי שליחת דואר אלקטרוני לתיבת דואר תחת דומיין האתר (למשל, [email protected]).
  • אימות ארגוני – Organization Validation או בקצרה OV, הוא שיטת האימות הנפוצה ביותר בקרב בעלי עסקים וחנויות וירטואליות אשר מעוניינים להציג את פרטי הארגון שלהם וכתוצאה מכך להגדיל את תחושת הביטחון של הגולשים באתר או בחנות הוירטואלית. תהליך האימות מתבצע על ידי שליחת מסמכים אשר מאמתים את בעלות הדומיין (המידע מוצלב דרך שרתי ה – Whois) ובדיקה אנושית של המסמכים.
  • אימות מורחב – Extended Validation או בקצרה EV, הוא תהליך האימות המורכב, המקיף והמתקדם ביותר שניתן לבצע ברשת. בדרך כלל, אימות מורחב בא לידי ביטוי בחנויות בינלאומיות, עסקים רגישים (בנקים, ממשקי סליקה וכדומה) וארגונים גדולים במיוחד. האימות המורחב (EV) מהווה את החותמת המתקדמת ביותר והיא מאפשרת לך להציג את "הפס הירוק" בשורת ה – URL של הגולש. בדומה לאימות ארגוני, גם כאן מתבצע אימות מלא על ידי שליחת מסמכים רלוונטים לארגון.

לסיכום, כל חנות וירטואלית, אפליקציה או אתר אשר מעביר מידע רגיש נדרש לרכוש תעודות SSL ולהתקין אותה על מנת לשמור על ביטחון הגולשים שלו. כיום קיימות עשרות תעודות SSL אשר מבטיחות לך שקט נפשי, כיסוי ביטוחי מלא בשעת משבר ואפשרות להגן על הגולשים שלך.

במידה ואתה מעוניין לרכוש תעודת SSL, בדוק את רשימת החברות הנ"ל אשר מציעות מגוון רחב של תעודות SSL ממותגי ענק כמו Comodo, GeoTrust, Thawte ו – Symantec במחירים שנמוכים בעשרות אחוזים מחברות אשר משווקות את אותן תעודות בדיוק בישראל.