אתר האינטרנט הבריטי Marketing Magic ליקט באחד ממאמריו רשימה של עשר שיטות לעיצוב אתר אינטרנט אשר יגרום למבקרים בו להתרגז במהירות. אם אתה עושה את הצעדים הראשונים שלך באינטרנט, בדוק שהאתר שלך לא מתנהג בצורה שמעצבן את הגולשים שלך.

איך לעצב אתר אינטרנט מעצבן

איך לעצב אתר אינטרנט מעצבן ?

  1. עצב את דף הבית שלך כך שהוא יהיה בנוי מתמונה אחת גדולה ( Image Map ) אשר תהווה את ממשק הניווט של האתר – לתמונה ייקח דקות ארוכות עד שתעלה
  2. לחיצה על כפתור "דף הבית" מכל דף באתר תוביל את הגולש בכל פעם לדף אחר. לחיצה על לינקים המובילים לדפים שאינם קיימים תסייע גם היא להרחיק את הגולש במהירות מן האתר.
  3. מקם לינק בולט מאוד לאחד הדפים הפנימיים באתר. לחיצה על הצלמית תוביל לדף עם תמונה גדולה עליה כתוב."Under Construction"
  4. בנה את האתר שלך כך שיהיה בנוי דף אחר דף אחר דף של חומר טקסטואלי משעמם.
  5. השתמש ברקע כחול כהה וטקסט בצבע ירוק כהה. גרום למבקרים באתר שלך לעבוד ממש קשה על מנת לקרוא את דברי החכמה באתר.
  6. השתמש בטקסט לבן על רקע כהה עבור מידע שהגולש באתר ירצה להדפיס. הדף שייצא מן המדפסת יהיה חלק ונקי.
  7. השתמש במסגרות רבות. בנה את האתר כך שלחיצה על פריים מסויים תגרום לטעות של פריים בתוך פריים. המסגרות הרבות יאלצו את המבקר באתר שלך לגלול למטה ולמעלה, ימינה ושמאלה על מנת לקרוא שתיים וחצי שורות.
  8. עצב את הטקסט בכל האתר שלך בפונט גדול במיוחד.
  9. וודא כי יהיה זה ממש קשה עבור הגולשים באתר למצוא כיצד יוצרים עימך קשר. במקום לשים טלפון, פקס וכתובת דואר אלקטרוני במקום קל למציאה, מקם טופס "צור קשר" ארוך ומייגע.
  10. מלא את דף הבית של האתר שלך בלוגואים של כל הפרסים בהם זכה האתר שלך.

לסיכום, את עשרת הסעיפים הללו ניתן להרחיב לעוד ועוד סעיפים. ברור כי אף אתר אינו מושלם, גם לא האתר הזה. אך קיימות מספר שגיאות בעיצוב ומבנה האתר (שאת חלקם הקטן מאוד פרסמנו כאן), אשר יגרמו לגולשים באתר לברוח ממנו ולא לחזור אליו בשנית.