פרסום בפייסבוק הוא כבר דבר שדי בשגרה עבור מרבית בעלי העסקים והחברות בישראל. כולם יודעים שעם ישראל גולש על בסיס קבוע בפייסבוק (מעל 5 מיליון ביום!) ולכן זהו ערוץ שיווקי ממדרגה ראשונה. הכמות עצמה היא רק הבסיס לחשיבות הפרסום בפייסבוק ואילו היתרון המשמעותי הוא היכולת לפלח ולסנן מכל אותם חברים ברשת את אלו שרלוונטיים לעסק שלכם.

פרסום ממומן בפייסבוק הוא ללא ספק כלי רב עוצמה. קשה לחשוב על עסק שמכבד את עצמו ולא מנהל פרסום ממומן בפייסבוק באופן כזה או אחר. מרבית הישראלים הבוגרים (מעל18) מבלים ברשת הזאת על בסיס יומיומי וסביר שגם קהל הלקוחות שלך נמצא שם ויש לך את היכולת להגיע אליו בעלות נמוכה יחסית ועם אפקטיביות גבוהה.

8 טיפים מנצחים לאופטימיזציה למהירות האתר

כיצד עובד פרסום בפייסבוק?

פרסום ממומן בפייסבוק מבוסס על היכולת לעשות שימוש במאגרי המידע העצומים שיש לפייסבוק על החברים שלה, ובאמצעות זאת לאפשר פילוח וסינון של המידע הזה לתועלת כל מפרסם.

לדוגמא נציג מפעיל אטרקציות לאירועים בקריות אשר מתמחה בבר מצווה ובת מצווה. באמצעות מערכת הפרסום של פייסבוק הוא יכול לבחור להציג מודעת פרסום שלו רק למי שהם תושבי הקריות, בגילאים 35 עד 50, הורים לילדים בגיל 11 עד 13, ואפילו כאלו שהתעניינו לאחרונה בבר מצווה או אולם אירועים. הפרסום שלו יוצג רק לקהל הזה ולכן הוא לא יבזבז משאבים (כסף בעיקר…) על קהל שאיננו רלוונטי עבורו.

איך מפרסמים בפייסבוק?

על מנת לפרסם בפייסבוק ראשית כל יש צורך בעמוד עסקי. אי אפשר לפרסם מעמוד פרופיל פרטי ולכן חשוב שתפתחו לעצמכם עמוד עסקי בו תפרסמו את הפעילות המקצועית שאתם מציעים וכדומה.

מערכת הפרסום של פייסבוק מציעה מספר טכניקות שיווק בפייסבוק בהתאם לדרישות העסק:

  • קמפיין רימרקטינג בפייסבוק – פניה חוזרת ללקוחות פוטנציאליים. אלו יכולים להיות מי שבעבר השאירו פרטים, גילו התעניינות או ביקרו בדף שלכם בחודש האחרון כמה פעמים. הקהל כנראה מעוניין וחוזרים לפרסם לו שוב ושוב במטרה שישתכנע.
  • קמפיין המרות בפייסבוק – קמפיין שמטרתו לגרום לפעולה כלשהי (המרה) מצידו של הלקוח. המרה יכולה להיות השארת פרטים, ביצוע רכישה בפועל, הזמנת שירות או מילוי שאלות וכדומה.
  • קמפיין לידים בפייסבוק – אפשרות של בקשה להשארת פרטים ליצירת קשר ללא צורך בעיצוב דף נחיתה או אתר. הטופס נפתח ישירות בפייסבוק ומכיל לרוב את הפרטים של הלקוח (הגולש) המתעניין. כל שנותר לו לעשות הוא לאשר את שליחת הטופס. דרך אפקטיבית לגרום ללקוחות פוטנציאליים להשאיר פרטים.
  • קמפיין לייקים בפייסבוק – קמפיין שנועד למשוך עוד גולשים לעמוד שלכם. הם עושים לייק למודעה ומאותו הרגע יקבלו בפיד שלהם פוסטים מהעמוד העסקי שלכם. בדרך זאת תרוויחו עוקבים שסביר להניח ויש להם עניין במה שאתם מציעים, אחרת לא היו מתחילים לעקוב אחריכם.

פייסבוק מציעה מספר דרכים להגיע ללקוחות פוטנציאליים. פילוח וסינון, מיקוד בקהל הרלוונטי ודרכים מתקדמת לגרום לו ליצור קשר או להשאיר פרטים במטרה שיהפוך ללקוח.

המאמר נכתב בשיתוף Viral Marketing סוכנות שיווק דיגיטלי לעסקים