במשך שנים, מידע דיגיטלי כמו קבצים, תיקיות, אפליקציות ומסמכים מסוגים שונים אוחסנו על גבי כונן קשיח (hard Drive) או שרת כלשהו – זוהי גם השיטה הפופולרית גם היום לאחסון מידע דיגיטלי.

עם זאת, בשנים האחרונות אנו רואים מגמה ברורה במעבר לשירותי מחשוב ענן או שירותים שמבוססים על עננים פרטיים/ציבוריים ברשת האינטרנט.

מה זה אחסון בענן  (Cloud Hosting)?

אחסון בענןשירותי אחסון בענן משתמשים בתשתיות וירטואליזציה מתקדמות בשביל לאחסן את המידע הדיגיטלי שלך על גבי מספר רב של שרתים וירטואלים (VPS). כאשר האתר, האפליקציה או המידע הדיגיטלי מאוחסן על גבי ענן פרטי או ציבורי, ניתן לגשת אליו מכל מקום בעולם.

בדרך כלל, שירותי מחשוב ואחסון בענן מאפשרים יתירות (Redundancy), יציבות (Stability) ואמינות גדולה מאוד ביחס לפתרונות המחשוב והאחסון שמקובלים היום.

מי צריך שירותי מחשוב ואחסון בענן ?

בתחילה שירותי מחשוב ואחסון בענן נצרכו בעיקר על ידי גופים ממשלתיים, ארגונים וחברות גדולות של אלפי עובדים מסביב לעולם דרך חברות ענק כמו Amazon Web Services או Rackspace.

כיום, שירותי אחסון בענן הפכו לנגישים הרבה יותר מבחינת העלויות השוטפות ועוד חברות קטנות/בינוניות מעבירות את תשתיות המחשוב שלהם לעננים ציבוריים אשר מאפשרים להם לחסוך כ- 30% מהעלויות השוטפות.

השוואת חברות אחסון בענן

כיום, לא רק חלוצות הענק (Amazon Web Services או Rackspace) מציעות שירותי אחסון מבוססי ענן ציבורי/פרטי ובהחלט ניתן למצוא יותר ויותר חברות אחסון שרואות את העתיד. החברות המומלצות ביותר ללקוחות פרטיים או חברות קטנות/בינוניות הן :

לסיכום, שירותי מחשוב ואחסון בענן מגדילים את הביטחון, אפשרויות הגידול והיציבות של התשתיות שלך תוך צמצום ההשקעות הראשוניות והמתמשכות בכ – 30%. במידה ואתה שוקל לעבור למערכות מחשוב בענן, אני ממליץ לך לבחור את אחת החברות הנ"ל, אשר יספקו לך תמיכה טכנית, ביצועים ושירות מעולה בענן.